אודותיי

שמי בלה שימונוביץ'-זהבי.

אני עורכת דין בתחום המסחרי, החוזים והמכרזים ומלווה ארגונים לנצח את הסטטיסטיקה ולהגדיל רווחיות!

מבת של עולים חדשים ממולדובה הגעתי לעסוק במה שאני עושה היום, בזכות ערכי היזמות שספגתי מאבי וערכי הנחישות והאהבה ללמוד שקיבלתי מאמי, ובזכות כל הטעויות שעשיתי מאז שפתחתי את משרד עורכי הדין הראשון שלי בשנת 2000.

איך הגעתי למה שאני עושה היום?

בגיל צעיר עליתי לישראל ממולדובה וכבת למהגרים הנושא הפיננסי, הרצון להצליח בכוחות עצמי, לחפש אחר מקורות הכנסה נוספים , להיות מקצועית ונחושה, היו הדברים החשובים לי מאז ועד היום.

גם תחום היזמות והעסקים נוכח בחיי מגיל צעיר היות ואבי שהינו יזם בנשמתו, פתח וסגר עסקים, היה חלוץ בהמון תחומים, נפל וקם, טעה והצליח, וכל זאת תוך הסתגלות למנטליות השונה, לשפה חדשה ומשפחה בהתהוות.

 

יחד עם זאת בניתוח לאחור עם הניסיון והידע שרכשתי במהלך השנים, ברור לי בוודאות שהוא יכול היה להצליח יותר לו ידע לנהל את העסקים בצורה סיסטמטית ומתוכננת, אך הוא וגם סביבתו היו חסרים את הידע ואת הכלים בתחום זה.

 

בגיל 15 החלטתי שאחרי הצבא אלמד משפטים ואהיה עורכת דין, וזאת למרות שהיו אנשים שניסו "להוריד" אותי מזה, כי הקבלה ללימודי המשפטים בזמנו היתה כמעט בלתי אפשרית.

 

אבל סימנתי מטרה, הצהרתי אותה לעולם במשך כמה שנים, התוויתי את הדרך, והלכתי בה בלי להקשיב לרעשי הרקע, ובלי להביט לצדדים. בסוף שנה של מכינה הייתי בין 5 המאושרים שהתקבלו למחזור השני של הפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה.

 

בשנת 2000 פתחתי את משרד עורכי הדין שלי, בלי שום תוכנית עסקית (מושג שלא דיברו עליו אז) בלי שום ידע בניהול עסק, ובלי הבנה פיננסית. הדבר היחיד שעשיתי היה ללכת לבנק לבקש הלוואה כי זה מה שאמרו לי שעושים. כשמנהל הבנק שאל אותי כמה כסף אני רוצה… לא היה לי מושג.

 

חישבתי עלות של חודש שכירות, קצת ריהוט, מחשב וזהו.. לא חשבתי על עלויות שיווק, לא חשבתי על הוצאות נוספות, ולא חשבתי על כמה חודשים שלא תהיה לי הכנסה בכלל… כאן התחיל להתפתח אצלי בור כלכלי שלקח הרבה זמן לסגור…

 

חשוב לי לציין שבאותה תקופה האינטרנט היה בחיתוליו, רשתות חברתיות זה מושג שעדיין לא היה מוכר, ולעורכי דין בישראל בכלל אסור היה לפרסם (ע"פ כללי לשכת עוה"ד). אז איך מביאים לקוחות?

 

כאן חברו להם ערכי היזמות, היצירתיות, הנחישות, ההתמדה והובילו אותי להתנדב במתן סיוע משפטי, בהרצאות, בחברות בקבוצות עסקים, בפגישות יזומות לשיתופי פעולה ועוד.

 

כשהגיעו הלקוחות והעובדים התחילו בעיות חדשות, איך מנהלים את הזמן, איך מנהלים את העובדים, איך מתמחרים, איך משמרים לקוחות, איך גדלים… ועוד ועוד.

 

 

מהי הכשרתי?

כפי שסיפרתי כבר, התחלתי בתואר במשפטים עם התמחות במנהל עסקים, וכבר ב- 2000

פתחתי את משרד עורכי הדין הראשון שלי.

אבל הלמידה לא עצרה כאן.

כדי להתמודד עם הבעיות והשאלות ולהתקדם קדימה, נעזרתי ביועצים ולמדתי המון!! קרוב ל-50 קורסים והשתלמויות, כולל קורס מאמנים של אוניברסיטת חיפה, קורס דירקטורים, קורס מו"מ עסקי, קורס השקעות ויזמויות בנדל"ן, קורס חשיבה יצירתית המצאתית, סדנת תוכנית עסקית אג'לית, קורס מכירות, קורס שיווק באינסטגרם ובפייסבוק, ועוד..

 

ובכל שנה אני משתתפת בעוד כמה קורסים חדשים.. כי ללמוד ולהתפתח זה MUST מבחינתי!

 

באילו תפקידים שימשתי במהלך השנים?

ליוויתי וייעצתי למאות לקוחות, יזמים, בעלי עסקים וחברות הן בפן המשפטי והן בפן העסקי,

*שימשתי יועמ"ש של חברת הייטק שעשתה גיוס של 1 מיליון דולר (ב-2007)

*שימשתי כיועמ"ש, ע. מנכ"ל וחברת דירקטוריון של חברת שירותים עם 4,500 עובדים ומחזור של מאות מיליוני שקלים בשנה. במסגרת עבודתי בחברה זו הייתי אחראית לפיתוח והדרכת מנהלים, הקמה של פרוייקטים חדשים ולהגשתם של אלפי מכרזים, קולות קוראים והצעות מחיר.

*אימנתי קבוצות ויחידים הן מבוגרים והן ילדים,  אימונים אישיים ואימונים עסקיים.

*הרציתי בפלטפורמות שונות בנושאים של חוזים, מכרזים, יזמות, עסקים ועוד..

*המשכתי להתנדב בארגונים שונים ובתחומים שונים –יו"ר פורום נשות עסקים בגליל המערבי, יו"ר ועדת החוקה בישראל של הארגון הבינ"ל סורואופטמיסט, חברה בעמותת פני"ם ועוד…

*כל זאת במקביל לבניית משפחה וגידול 3 בנים (ולא.. אם הבנים לא תמיד שמחה😊 )

 

אני רואה בליווי שלי סוג של שליחות, וחשובה לי ההצלחה של הלקוחות שלי בעיקר כי אני

רואה לנגד עיניי כיצד תשפיע אותה הצלחה גם על המשפחה והסביבה שלהם, בטווח המיידי ובעתיד הרחוק, מבחינת הביטחון הכלכלי, מבחינת הדימוי העצמי, מבחינת האושר וההגשמה.

אשמח לשוחח איתכם ולבדוק האם אוכל לעזור גם לכם.

 

עו"ד בלה שימונוביץ'-זהבי

מנצחים את הסטטיסטיקה. ביחד. עכשיו!

לשיחת יעוץ והיכרות לחצו על הכפתור

דילוג לתוכן